Şehirlerarası Pet Transfer

Şehirlerarası evcil hayvan taşımacılığı sektörü insanlar ulaşım konusunda sıkıntı çekmesiyle açığa çıkmış bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı giderebilmek için konforlu ve güvenli bir hayvan taşımacılığı sunulmaktadır. Şehirlerarası evcil hayvan taşımacılığı sayesinde birçok hayvan güvenle ve konforla yolculuk etmektedir. Özellikle şehirlerarası yollar uzun süreli yollar olduğu için hayvanlar için büyük önem teşkil eder. Hayvanların konforlu bir şekilde yolculuk yapabilmesi için şehirlerarası evcil hayvan taşımacılığı sistemi kurulmuştur. Hayvan sahiplerinin ulaşım konusunda büyük sıkıntı çektikleri görülmektedir. Özellikle ulaşım araçlarını birlikte kullanmaları yasaktır. Durum böyle olunca bazı ulaşım firmaları hayvanları bagaja koyabileceklerini bahsetmektedir. Herhangi bir canlının bagajda seyahat etmesi sahipleri açısından oldukça kötü bir durumdur. Bu durumun ortadan kalkması için şehirlerarası evcil hayvan taşımacılığı servisine geçebilirsiniz. Bu sayede evcil hayvanlar güvenli bir şekilde seyahat etmiş olurlar.

Şehirlerarası evcil hayvan taşımacılığı servisini kullanırken bazı yönergelere uymanız gerekmektedir. Her hayvanın kendine özel bakımı, maması ve veterineri bulunmaktadır. Hayvan sahiplerinin hayvanları teslim etmeden önce bu bilgiler sağlaması gerekmektedir. Hey hayvanın kendine özel maması verilmeli ve yolculuktan önce uyutulmamalıdır. Yolculuktan önce derin uyku çeken hayvanlar yolculuk esnasında enerjilerini atmak isterler. Ayrıca yolculuk esnasında ortalığın karışmaması adına her hayvanın tasmasının verilmesi gerekmektedir. Yolculuk esnasında her hayvanın güvenli bir şekilde yolculuk yapabilmesi için bu durum şarttır. Şehirlerarası evcil hayvan taşımacılığında her hayvanın sağlık durumunun olumsuz etkilenmemesi gerekir. Bu nedenle hayvan sahiplerinden hayvanların herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığını öğrenmek gerekir. 

Hayvanların güvenli bir şekilde yerine ulaştırılması birinci önceliktir. Hayvanların yolculuk esnasında kendini hırpalamaması ve yorulmaması için bu konuda servisler titizlikle hareket eder. Hayvan taşıma servisleri titizlikle hareket ederek müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışır. Ayrıca ortada bir can olduğu için bunun sorumluluğunu üzerine almaktadır. Hayvanların taşıma servisine teslim edilmesinden önce bazı belgeler temin edilir.

Bu belgeler;

  • Aşı Karneleri
  • Kimlik
  • Veteriner iletişim numarası
  • İmzalanmış ve onaylanmış form

Bu belgeler temin edildikten sonra hayvan taşımacılığı güvenle başlar. Tüm evcil hayvan sahipleri güvenle hayvanlarını servise teslim edebilir.