Şehiriçi Pet Transfer

Günümüzde hayvan sahibi kişiler hayvanlarını yanında taşıma konusunda sıkıntı çekebiliyorlar. Evcil hayvanlarını başka birine bırakmayı düşünmeyen kişilerin hayvanı yanında taşıması gerekir. Başkasına güvenemeyen kişiler için en sağlıklı yol bu şekildedir. Günümüzde hayvanlar sahibi kontrolünde ulaşım yapmaları mümkün değildir. Durum böyle olunca ortaya şehir içi evcil hayvan taşımacılığı sektörü çıkmıştır. Bazı ulaşım araçlarında kediler bagaja konmak şartıyla ulaşım yapabiliyor. Bu durum sahipleri açısında oldukça üzücü bir durumdur. Herhangi bir canlının bagaj içinde yolculuk yapması kabul edilemez bir durumdur. Herhangi bir hayvan sahibi uzun saatler boyunca hayvanını bagaja koymak istemez. Bu nedenle insanlar şehir içi evcil hayvan taşımacılığı konusunda araştırmalar yapmaktadır. Şehir içi evcil hayvan taşımacılığı sektöründeki kişiler hayvanların konforlu bir şekilde yolculuk yapılmasını sağlar. Bu sayede hayvan sahipleri ile birlikte tüm hayvanlar güvenli ve konforlu bir şekilde yolculuk yaparak vakit geçirmektedir. Şehir içi evcil hayvan taşımacılığını yapabilmek için bazı kuralları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Şehir içi evcil hayvan taşımacılığında sizden bazı ihtiyaçlarını temin etmesi beklenir. Yolculuk boyunca yaşanacak herhangi bir sıkıntıda bu yiyecek, tasma gibi özel gibi işlemler gerekebilir. Bu nedenle hayvan sahiplerinden istenen durumlar;

  • Sürekli çalışılan veterinerin adı soyadı ve iletişim adresinin verilmesi gerekir. Köpek herhangi bir rahatsızlık geçirdiğinde ani olarak müdahale edebilmek adına veterinerlere ulaşılabilir olmalıdır.
  • Verilecek olan hayvanın mutlaka tasmalı olarak verilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde karışıklık meydana gelebilir ve istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir.
  • Taşımacılık öncesinde hayvanın tüm aşı karneleri ve kimliğini vermeniz gerekir.
  • Hayvanın yolculuktan hemen önce uyumamış olması gerekmektedir. Yolculuk esnasında çok fazla hareket etmemesi açısında daha önceden hazırlıklı olarak getirilmelidir.
  • Verilecek olan hayvanın maması sağlanmalıdır.
  • Yolculuk esnasında hayvanlara mamalar ve sular belirli aralıklarda verilmektedir. Tuvalet ihtiyaçları açısından hayvanlara 5 saat öncesinden yemek verilmektedir.
  • Hayvanların sağlık durumları hakkında mutlaka bilgilendirme yapılmalıdır.
  • Hayvanların sevdiği bir oyuncağı varsa 1 adedi verilmelidir.
  • Hayvanlar taşınırken ulaşılması adına ek bir telefon numarası vermeniz sizin açınızdan iyi olur.